Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

Άλωσε την Πόλη ο Πανθρακικός! Φιλική νίκη επί της Γαλατασαράι μέσα στην Τουρκία!!!

Σημαντική νίκη ψυχολογίας πέτυχε ο Πανθρακικός στις προπονητικές εγκαταστάσεις της Γαλατάσαράι "Φλόρια". Η ομάδα της Ροδόπης επικράτησε της πρωτοπόρου του τουρκικού πρωταθλήματος με σκορ 2-0.

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα σε αυτό το διεθνές φιλικό, στο οποίο ο Ρόκα είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Στο πρώτο ημίχρονο άνοιξε το σκορ ο Νικολά Ντιγκινί, με... φόρα προφανώς από το τέρμα που πέτυχε την περασμένη εβδομάδα απέναντι στον ΠΑΟΚ και αναδείχθηκε το καλύτερο της 29ης αγωνιστικής της Super League.

Με τον ίδιο τρόπο διαμορφώθηκε και η συνέχεια, καθώς το 2-0 έγραψε ο Ίγκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Δημήτρης Χασομέρης